27 Nov

Ako na zimnú svadbu?

Svadby v zime môžu byť nesmierne magické a romantické. Aké sú výhody a nevýhody svadby v zime? Čím môžete zimnú svadbu ozvláštniť a ako na nej vytvoriť jedinečnú atmosféru?

Plusy a mínusy svadby v zime

Ako v každom ročnom období má aj svadba v zime svoje kladné aj záporné stránky.

Plusmi svadby v zime sú najmä:

  • Pravdepodobne budete mať na výber z viacerých voľných priestorov, ktoré by v lete boli obsadené dlhé mesiace vopred.
  • Hostia v lete často cestujú na dovolenku. Naopak v zime je väčšia šanca, že ľudia budú doma jednak na vašu svadbu, ale budú mať aj viac času, aby vám v prípade potreby pomohli s organizáciou.
  • Ušetríte – veľmi pravdepodobne nájdete zľavy či už na priestory, svadobné šaty alebo iné produkty a služby, ktoré v zime nezažívajú hlavnú sezónu.

Mínusy svadby v zime sú:

  • Nevyspytateľné počasie – môže snežiť, pršať ale aj svietiť slnko.
  • Skoré stmievanie, ktoré ovplyvní vaše fotenie.
  • Doprava – pri presunoch si radšej nechajte viac času, nakoľko neviete ako to na cestách bude vyzerať ak nebodaj začne snežiť.

Fotokútik na zimnú svadbu

V zime je nevyspytateľné počasie a pomerne skoro sa stmieva, preto sa ťažšie plánuje aj svadobné fotenie. Ženích a nevesta sa na fotenie môžu pripraviť, avšak svadobní hostia veľmi pravdepodobne prídu v kabátoch, ktoré budú chcieť čím skôr odložiť a von do zimy sa im už moc nebude chcieť chodiť.

Nezabudnite preto na zimnú svadbu objednať aj fotokútik. Svadobných hostí určite poteší, že si budú môcť spraviť profesionálne fotky bez toho aby museli ísť mrznúť von. Pri fotokútiku môžete mať taktiež fotopozadie vytvorené na mieru a doladené k celkovej svadobnej výzdobe. Nemusíte sa tak obávať, že by ste mali len fotografie na ktorých v pozadí vidíte ľudí, ktorí by tam nemuseli byť a ani toho, že na všetkých vašich svadobných fotografiách budú všetci v kabátoch. FunFace fotobox je okrem toho aj zdrojom skvelej zábavy a môže byť jedným z bodov programu svadby. Hostia sa tiež radi vybláznia so zábavnými rekvizitami.

Zaujímavé drinky na zimnú svadbu

Svadbu v zime môžete oživiť napríklad aj teplými drinkami. Či ponúknete varené víno, punč, čaj s rumom alebo bez  prípadne čokoľvek iné, hostí to určite zahreje. Teplé nápoje môžete mať pripravené hneď pri príchode hostí.

Výzdoba na zimnú svadbu

Čo sa týka svadobnej výzdoby, môžete si zvoliť či pôjdete do chladnejších alebo do teplých farieb. Ak si zvolíte chladné využite bledomodrú, striebornú v kombinácií so snehovými vločkami, zasneženými vetvičkami a kryštálovými alebo metalickými dekoráciami. Pokiaľ si vyberiete teplejšie tóny skúste červenú,  zelenú prípadne zlatú a atmosféru môžete dotvoriť sviečkami, lampášmi alebo doplnkami z dreva. K zime taktiež patria trblietky a svetielka, ktoré vyberte v tónoch ostatných prvkov výzdoby.