09 Jul

Ako ušetriť na svadbe?

Svadba je síce krásny a nezabudnuteľný deň, no peňaženke dá poriadne zabrať. S trochou kreativity však viete ušetriť na niektorých položkách, ktoré by presiahli váš rozpočet.

S niektorými nákladmi na váš veľký deň pravdepodobne nepohnete. Najmä kúpa alebo prenajatie svadobného oblečenia, šiat či obleku, ale aj vysnívaných priestorov. Inšpirujte sa preto položkami z nášho zoznamu, ktoré môžu okresať vaše výdavky.

Menu môžete vyriešiť inak

Chutné jedlo je neoddeliteľnou súčasťou svadobnej hostiny. Slovenská klasika je trojchodové menu, dezerty, polnočná kapustnica alebo guláš. Ak však nelipnete na tejto tradícii, môžete si zvoliť iný typ cateringu. Využite cateringovú spoločnosť, ktorá vám dodá chutné a možno trochu netradičné jedlá v podobe švédskych a bufetových stolov. V tomto prípade záleží aj na tom, kde sa bude vaša svadobná hostina odohrávať.

Do prenajatých podnikov alebo reštaurácií si, samozrejme, vlastné jedlo priniesť nemôžete, pretože by sa tým pripravili o tržby. Svadby v rustikálnom alebo country štýle sa však často odohrávajú aj v starých stodolách alebo domoch, v ktorých s kvalitným cateringom problém určite nebude.

Fotograf len na obrad

Krásne fotografie k svadobnému dňu patria, o tom diskutovať nemusíme. Na svadobnej hostine sa už môžete spoľahnúť na fotobúdku, vďaka ktorej tiež ušetríte náklady. Hostia sa budú fotiť sami pomocou selfie fotobúdky a fotografie získajú priamo na mieste.

Takéto fotografie si buď nechajú na pamiatku, prípadne ich vložia do vašej svadobnej fotoknihy s pekným prianím.

Výzdoba sa dá pripraviť aj lacnejšie

Svadobné agentúry vám pripravia krásnu výzdobu, za ktorú si však zaplatíte nemalú čiastku. Ak ste si istí svojim estetickým cítením a vkusom, túto položku môžete z rozpočtu tiež vyškrtnúť. Vyzdobte si sálu alebo priestor, v ktorej sa bude odohrávať hostina, sami.

Netradičné svetlá, farebné textílie, jednoduché dekorácie - všetko, čo potrebujete, nájdete dnes už na internete. Mnoho snúbencov sa spolieha na lacnejší tovar vo veľkoskladoch, čo im pomôže znížiť náklady. V spolupráci so svadobnou agentúrou neplatíte len za použitý materiál, ale aj za prácu alebo čas, ktorý vám venujú, a ten môže sumu za výzdobu presiahnuť aj desaťnásobne.