08 Aug

Ako zorganizovať teambuilding na ktorý neminiete tisíce eur?

Teambuildingy a firemné večierky môžu upevňovať priateľstvá, zlepšovať spoluprácu medzi zamestnancami a zvyšovať spokojnosť s prácou. Pre firmu ale môžu byť aj obrovskou stratou času a peňazí. Najmä menšie firmy zvyčajne nemajú na firemný večierok tisíce eur. Ako teda spraviť skvelý  večierok, ktorý nezruinuje firemný rozpočet?

Tipy ako ušetriť

  • Jednou z najdrahších položiek pri teambuildingu môže byť prenajatie priestoru. Spravte preto večierok radšej priamo vo firemných priestoroch.
  • Ušetrite na fotografovi a objednajte si FunFace fotokútik. Zamestnanci sa vo fotobúdke poriadne zabavia a odnesú si rovno fotky či už v tlačenej alebo digitálnej podobe.
  • Čo sa týka občerstvenia, určite by ste pre zamestnancov mali niečo pripraviť. Ak však chcete ponuku rozšíriť, poproste ľudí aby niečo priniesli. Skúste na to ísť tematicky a napr. navrhnite, aby každý priniesol niečo na zahryznutie, čo mal rád ako dieťa. Alebo aby každý pripravil jedlo pozostávajúce z menej ako 5 ingrediencií.

Tipy na zábavu

  • Fit Light – nemusíte ísť von, aby ste vyskúšali reflexy svojich zamestnancov. Fit light si môžete objednať priamo do firmy. Na stenu umiestnite 8 dotykových senzorov, ktoré budú blikať v rôznorodom poradí a Fit Light vyhodnotí, kto zo súťažiacich je najrýchlejší. Ak chcete hrať proti sebe, môžete si zvoliť aj takúto súťaž. Rozostavíte pred každého hráča 4 senzory a uvidíte, kto vie rýchlejšie stlačiť ten, ktorý zasvieti.
  • Úniková miestnosť alebo hľadanie pokladu – ani na tieto činnosti nemusíte nikam chodiť. Úlohy viete pripraviť aj vo firme. Vďaka riešeniu jednotlivých úloh si zamestnanci vyskúšajú vzájomnú spoluprácu. A ak máte nových zamestnancov, aspoň lepšie spoznajú svoje pracovisko.
  • Funface dance – ak chcete na teambuildingu poriadne rozprúdiť zábavu, jednoznačne vyskúšajte Funface dance. Na veľkej obrazovke sa vám zobrazia animované postavičky, ktoré vám ukážu ako tancovať. Kamery nasnímajú tancujúcich kolegov a vyhodnotia, kto je najlepší tanečník.

Funface vám na firemný večierok vie poskytnúť fotobox, Fit light, Funface dance aj mnoho ďalších služieb. Ušetriť tak môžete nie len financie ale aj čas strávený zháňaním jednotlivých zábavných pomôcok na teambuilding.