06 Sep

Čím obohatiť svadobný program?

Zvyčajne sa každá svadba sa skladá z obradu a hostiny. Práve na zábavu na svadobnej hostine sa najviac teší väčšina pozvaných. To aký program na svadbe bude, by malo záležať najmä od vkusu mladomanželov. Tu však máte pár tipov, ktorými svadobný program môžete obohatiť.

Svadobný fotokútik

Fotokútik na svadbe skvele splní viacero funkcií. Budete mať zo svadby veľa zaujímavých fotiek, ktoré si viete vy aj hostia ihneď odniesť v digitálnej alebo tlačenej podobe. Fotobox s rôznymi rekvizitami taktiež hostí skvele zabaví. Ak niekto z hostí nevie ako sa strojene tváriť pred oficiálnym fotografom, vo fotokútiku určite takýto problém mať nebude.

Ľudia pri fotokútiku radi strávia čas aj keď sa práve sami nefotia. Sledovať ľudí ako si vyberajú medzi obrovskými okuliarmi, farbenými parochňami alebo vtipnými nápismi a potom k nim vymýšľajú adekvátne pózy je jednoducho zábava.

S fotokútikom viete spojiť aj ďalšiu aktivitu a tou je vytvorenie knihy hostí. Vytlačené fotky hostia môžu nalepiť do pamätnej knihy a pridať k nim kreatívne venovanie.

Svadobné hry a kvízy

Pri svadobných hrách môžete poprosiť vybraných kamarátov, aby vám pripravili sériu otázok, na ktoré sa dá odpovedať áno / nie alebo ženích / nevesta. Následne si pripravíte ceduľky s týmito typmi odpovedí. Ženích a nevesta sa usadia tak, aby na nich všetci videli, vybraný človek im bude čítať otázky a uvidíte na koľkých odpovediach sa zhodnú.

Na svadobný kvíz môžete ísť aj z opačnej strany. Otázky vytvorí ženích s nevestou, rozdelia hostí do skupín, rozdajú im papier na odpovede. Následne prečítajú postupne všetky otázky a hostia sa budú snažiť uhádnuť správnu odpoveď. Pre víťazný tím si môžete pripraviť vtipné výhry. Ak sa vám kvíz chce úplne vyšperkovať, môžete si k nemu pripraviť aj prezentáciu s fotkami, ktorú počas kvízu v sále pustíte. Hostia sa tak zabavia nie len na kvízových otázkach ale aj na fotkách z celého vášho života.

Zábava pre deti

Pokiaľ nepatríte k ľudom, ktorí striktne na svadbe zakážu deti, nezabudnite pripraviť zábavu aj najmenším. Deti zvyčajne nevydržia len tak sedieť pri stole a baviť sa s dospelými. Pokúste sa im v miestnosti vyhradiť priestor v ktorom sa budú vedieť zabaviť. Vyhraďte deťom pár stolov a pripravte im na ne napr. výkresy, omalovánky spolu s ceruzkami a fixkami. Určite ocenia aj bublifuky s ktorými sa ponaháňajú. Ak máte na svadbu väčší rozpočet a zostal vám vonku nejaký priestor, môžete deťom objednať aj trampolínu alebo nafukovací hrad.

Kapela

Hudba je na svadbe nesmierne dôležitá. Ak chcete aby sa vaši hostia skvele bavili, pozvite na svadbu okrem DJ-a aj živú kapelu. Svadobné kapely často vedia zahrať rôzne hudobné štýly a vyburcujú na tanečný parket aj ľudí, ktorí by pri DJovi len nenápadne sedeli pri stole.