05 Oct

Čo je Fit Light? Zábava na teambuilding, ale aj spestrenie tréningu

Fit Light je skvelým spestrením športovým teambuildingov, detských osláv ale dá sa využiť aj ako osvieženie tréningu pre športovcov v rôznych vekových kategóriách. Čo presne je Fit Light, ako funguje a prečo si ho objednať?

Čo je Fit Light?

Fit Light je osem dotykových senzorov, ktoré sú riadené tabletom a rozsvietia sa rôznou rýchlosťou v rôznom poradí. Svietiaci senzor je potrebné deaktivovať dotykom, pričom sa meria rýchlosť akou sa to jednotlivých hráčom podarí. Senzory je možné umiestniť na stenu, prípadne ich položiť na stôl, či na zem. Na tablete sa dajú zvoliť viaceré programy a následne hráči môžu vyskúšať svoje reflexy v dueloch proti sebe alebo každý sám za seba. Tablet všetky výsledky vyhodnotí a okamžite budete vedieť kto je víťaz.

Fit Light na oslavu, či teambuilding

Fit Light môže byť skvelým osviežením aktivít na športovom firemnom teambuildingu, ale aj na detských oslavách narodením, či dňoch detí. Fit Light vyžaduje dobré reflexy a rýchlosť ale prvoradé je najmä sa pri tejto aktivite zabaviť.

Teambuildingové aktivity môžu mať zásadný význam, pokiaľ ide o spokojnosť s prácou ale ľudí nestačí len posadiť do jednej miestnosti a čakať, že sa dobrý tím vytvorí sám. Teambuildingové aktivity sa môžu ukázať ako chýbajúci článok, ktorý vašim zamestnancom pomôže cítiť, že sú viac prepojení a schopní efektívnejšie spolupracovať. S Fit Light si môžu zasúťažiť tímy, dvojice aj jednotlivci. Táto aktivita bude niečím novým a neopozeraným aj pre dospelých ale nepochybne bude baviť aj deti v rôznych vekových kategóriách. Deti môže byť na oslavách, či rôznych akciách ťažké zabaviť. S Fit Light sa nie len zabavia, zasúťažia si ale určite si aj vybijú prebytočnú energiu.

Fit Light na tréning

Je jedno, či ide o tréning detí alebo dospelých, nová aktivita a vybočenie zo stereotypu poteší každého. Systém svetiel Fit Light funguje ako ciele, ktoré musia používatelia počas tréningu deaktivovať a údaje sa odosielajú späť do tabletu na neskoršiu analýzu. Tento inovatívny tréningový systém presne monitoruje výkon tým, že sa zameriava na reakčný čas, rýchlosť, obratnosť, koordináciu a mnoho ďalších. Každá z týchto funkcií je meraná pre okamžitú spätnú väzbu.

Ako využiť Fit Light na tréningu?

  1. Rozmiestnite jednotlivé senzory na miesta, ktoré vám vyhovujú. Môžu od seba byť rôzne vzdialené aj pripevnené v rôznych výškach.
  2. Vyberte si program na tablete. Cez aplikáciu FiT LIGHT si jednoducho vyberiete v akom režime chcete trénovať.
  3. Začnite tréning. Jednotlivé svetlá môžete deaktivovať pomocou rúk, či nôh. Pri tréningu s Fit Light budete naozaj potrebovať využiť obratnosť aj rýchlosť.
  4. Pozrite si výsledky svojho výkonu. Na tablete si okamžite viete pozrieť rôzne štatistky, ktoré spätnú väzbu k výkonu.