17 Nov

Nová ŠKODA FABIA sa predstavila vo veľkom, FunFace bol pri tom!

O moderovanie sa postaral poštár Janko, a.k.a. Ján Gordulič, ktorého humor a dôvtip okorení každú akciu. Nie, že by bolo niečo na predstavení novej FABIE koreniť, fanúšikovia si určite prišli na svoje, novinári získali pekný obraz o tom, čo všetko sa zmenilo či vylepšilo a prítomní boli dokonca športoví závodníci.

Aj novinoví fotografi si však musia niekedy odpočinúť a ak chcú mať na podobný event funky spomienku, pokojne s niektorým zo športových jazdcov, prečo sa necvaknúť pomocou nášho FunFace fotokútiku? Rýchle fotenie, ešte rýchlejšie tlačenie a pekná spomienka je na svete!

Prejdime ale k novej FABII. Čo sme sa o nej dozvedeli?

Má až 4 hudobné a infotainment systémy

Autá už dávno nie sú len o tom, dostať šoféra a jeho posádku z bodu A do bodu B. Po ceste sa chcete aj baviť, počúvať hudbu, prípadne iné multimédiá. Nová ŠKODA FABIA so základným hudobným systémom Blues a infotainment systémami Swing, Swing Plus a Amundsen.

Plusko dostanete aj s nadštandardným dotykovým displejom s rozmermi až 6,5 ″. Wi-fi hotspot alebo Bluetooth sú samozrejmosťou.

Bezpečnostné systémy ako pri vyšších radoch

Dnešné autá si musia konkurovať aj v tom, ako dokážu svojich majiteľov ochrániť na cestách. ŠKODA si na tomto dala vážne záležať a boli sme milo prekvapení, aké výdobytky ponúka. Technológie ako Blind Spot Detect sú vážne užitočné. Konkrétne BSD vás upozorní na auto blížiace sa veľkou rýchlosťou zozadu, pomocou LED kontrolky blikajúcej na vonkajšom späťáku.

Rear Traffic Alert zase využíva radary a sleduje situáciu za vozidlom, čo je užitočné nielen pri parkovaní. Úplná pecka je Auto Light Assistant. Tento systém detekuje autá v protismere a prepína podľa nich svetlá. Predstavte si, že by to malo každé auto – už žiadne hromženie, že na vás niekto svieti diaľkovými!

Výkon aj priestor

Poďme ale k tomu najdôležitejšiemu. Nová ŠKODA FABIA ponúka už v základnom modeli 330 l objem úložného priestoru, čo je v tejto triede veľmi pekné číslo. Zatiaľ sú k dispozícii tri dynamické a úsporné trojvalcové benzínové motory s objemom 1,0 litra, s výkonmi od 55 kW do 81 kW. Najsilnejší motor si môžete objednať s automatickou sedemstupňovou prevodovkou DSG.

Celkom pecka, čo poviete? Sme radi, že sme mohli byť pri tom a organizátorom aj hosťom ešte trošku prispieť k dobrej nálade našimi službami.