28 Oct

Ako zorganizovať stužkovú?

Stužkovú by si samozrejme každý chcel zapamätať ako jednu najlepších alebo aspoň najzábavnejších udalostí. Ako však celú slávnosť zorganizovať tak, aby všetko dobre dopadlo?

1.    Výber termínu a priestoru

V prvom rade by si ste v triede mali stanoviť predbežné termíny v ktorých by ste chceli stužkovú mať. Hneď ako sa dohodnete by ste mali začať riešiť priestory, v ktorých sa stužková bude odohrávať. Pri výbere priestoru myslite na:

  • Veľkosť priestoru
  • Možnosti dopravy na dané miesto
  • Či na danom mieste varia a pripravia vám menu alebo si budete musieť objednávať catering
  • Od kedy do kedy môžete v miestnosti byť

2.    Výroba oznamiek a stužiek

Na výrobu oznamiek a stužiek je taktiež potrebne myslieť vopred. Ak by ste si to nechali na poslednú chvíľu mohlo by sa vám stať, že firmy ktoré sa výrobe venujú budú akurát zaneprázdnené a nestihnete ich dostať načas. Na oznámenie si nezabudnite pripraviť aj motto.

3.    Fotograf, fotokútik a kameraman

Stužkovú určite chcete mať zachovanú aj pomocou kvalitných fotiek a videa.

Fotografa využijete pravdepodobne aspoň 2x. Najskôr by vám mal prísť nafotiť fotografie na oznamká a neskôr bude fotiť samotnú stužkovú.

Na stužkovú odporúčame objednať aj FunFace fotobox. Fotokútik na party dotvorí atmosféru a skvele zabaví celú triedu aj vašich hostí. S vtipnými rekvizitami môžete dotvoriť kostýmy z vášho programu a spravíte si nezabudnuteľné fotky. Fotokútik môžete využiť aj na nafotenie fotiek na tablo. Pokiaľ už máte premyslenú tému oznamka a tabla, viete si prispôsobiť aj foto pozadie a vaše fotky tak dokonale zapadnú.

Ak chodíte na umeleckú školu alebo máte v triede skryté talenty, môžete využiť aj Graffiti wall alebo Graffiti TV. Fotografie si tak môžete dokresliť podľa vlastného štýlu a môžete si byť istí, že originálnejšie fotky nebude mať nikto.

Kameramana zrejme taktiež využijete dva krát. Väčšina maturantov si nechá natočiť zdobenie dverí na triede stužkou spojené s pečatením triednej knihy a potom stužkovú.

Na čo myslieť pri výbere fotografa a kameramana:

  • Ako dlho sa na stužkovej zdržia – od koľkej do koľkej budete mať slávnosť zachytenú na videu a fotkách.
  • Koľko fotiek vám nakoniec odovzdajú? Aké dlhé bude video?
  • V akom formáte vám odovzdajú fotky a video. Bude na USB, DVD alebo niekde elektronicky na stiahnutie?

4.    DJ

DJ si vyberajte najmä podľa toho aký žáner hudby hrá. Vopred sa ho spýtajte, či si môžete vytvoriť vlastný playlist a dohodnite sa s ním, aby zahral aj vaše obľúbené pesničky. Vyzistite si či má vlastnú aparatúru, reproduktory, mikrofón alebo či týmito vecami disponuje miestnosť v ktorej stužkovú budete mať. 

5.    Jedlo

Pokúste sa zhodnúť na jednom menu ktoré sa bude podávať všetkým, ak by budete mať viac druhov jedál, vytvorí vám to počas večere zbytočný chaos. Maximálne zvoľte dve varianty ak máte v triede alebo medzi pozvanými vegetariánov. Nezabudnite si nechať upiecť aj tortu.

6.    Program

Program si nezabudnite nacvičiť. Čo však už doňho zahrniete je na vás.

7.    Darček pre triednu / triedneho učiteľa

Triednym učiteľom sa zvykne na stužkovej odovzdať darček. Dohodnite sa čo by ste im chceli na pamiatku kúpiť. Môžete vybrať čokoľvek od zaujímavej knižky, cez obrazy až po zlatú retiazku alebo náušnice. Záleží od vás aký máte rozpočet a ako dobre sa o vás triedna starala počas tých rokov. Ak si nie ste istí čo kúpiť, skúste sa popýtať ľudí ktorí na vašej škole maturovali skôr, čo kupovali oni.