18 Nov

Oživte svoju vernisáž FunFace fotoboxom

Rozhodli ste sa ukázať svoje umenie verejnosti a chcete usporiadať vernisáž? Na čo by ste pri organizácií vernisáže nemali zabudnúť? Ako svoju vernisáž oživiť a zabaviť pozvaných hostí?

Priestor pre vernisáž

V prvom rade je potrebné nájsť pre svoju vernisáž správny priestor. Pri jeho výbere vždy myslite na:

  • Koľko umeleckých diel máte pripravených a chcete vystavovať. Nebude daný priestor príliš prázdny alebo naopak preplnený?
  • Koľko ľudí chcete na vernisáž pozvať?
  • Na akú dlhú dobu chcete svoje diela v danom priestore ponechať?
  • Sú v danom priestore vhodné podmienky pre vaše diela? Nie je tam napr. príliš tma, vlhko a podobne.
  • Môžete do stien pribiť klince na svoje obrazy alebo má daná miestnosť svoj závesný systém?

Občerstvenie na vernisáž

O pozvaných hostí by ste sa mali náležite postarať. Odporúčame podávať jedlo formou bufetových stolov a na prípitok ponúkať víno alebo šampanské. Nakoľko na vernisáži chcete, aby si ľudia pozreli vaše umenie, mali by ste zvoliť jedlo, ktoré vedia jesť jednou rukou aj postojačky.

FunFace fotobox na vernisáž

Ako zabezpečiť, aby sa hostia na vernisáži zabavili? Okrem DJ-a nezabudnite na otvorenie vernisáže zavolať aj FunFace fotobox. Hostia sa popri fotení so zábavnými rekvizitami zabavia a prelomia sa ľady aj medzi ľuďmi, ktorí sa nepoznajú.

K fotoboxu si viete pripraviť aj fotopozadie na mieru. Každý umelec túto možnosť určite ocení, nakoľko si aj pomocou fotopozadia viete prezentovať aj svoje umenie.  Fotografie z fotoboxu si tiež môžete personalizovať a zahŕňať môžu napr. názov vernisáže, hashtag ktorým označujete svoje diela na sociálnych sieťach a iné. Hostia ktorí fotky dostanú v tlačenej aj elektronickej podobe ich tak tiež môžu zdieľať na sociálnych sieťach a vaše umenie sa tak má šancu dostať k oveľa širšiemu okruhu ľudí.

Využiť môžete tiež Graffiti wall alebo Graffiti TV. Najskôr sa odfotíte vo fotokútiku a potom si môžete fotky upraviť. Pri týchto produktoch využijete buď špeciálny e-spray a kresliť budete na obraz prenesený na stenu  alebo môžete prstom kresliť priamo na veľkú obrazovku. Vytvoriť si tak môžete absolútne unikátne fotografie a svoje umenie viete vy alebo vaši hostia ukázať priamo na mieste.